首頁 > Traco Power代理商 > TEN 30-7211UIR
影像僅供參考,以產品規格為準
TEN 30-7211UIR
型號描述:
Isolated Module DC DC Converter 1 Output 5.1V 6A 14V - 160V Input
12:1 INPUT 30W DC/DC CONVERTER
型號:
TEN 30-7211UIR
品牌:
Traco Power
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:10 倍增量:1
Type
Isolated Module
Number of Outputs
1
Voltage - Input (Min)
14V
Voltage - Input (Max)
160V
Voltage - Output 1
5.1V
Voltage - Output 2
Voltage - Output 3
Voltage - Output 4
Current - Output (Max)
6A
Power (Watts)
30 W
Voltage - Isolation
3 kV
Applications
ITE (Commercial), Railway
Features
Adjustable Output, Remote On/Off
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Efficiency
89%
Grade
Qualification
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
7-DIP Module, 6 Leads
Size / Dimension
2.00" L x 1.00" W x 0.40" H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm)